نحوه راه اندازی یک سایت کم هزینه اما با کیفیت

در این مقاله، قصد دارم کمی درباره راهکارهای مختلف طراحی سایت را به شما نشان بدهم و در نهایت، نحوه ساختن یک سایت کم هزینه اما با کیفیت را به شما آموزش دهم. امیدوارم این مقاله بتواند در مسیر ایجاد سایت به شما کمک کند.

مطمئناً شما در حال حاضر پیش خودتان فکر می‌کنید که یک راه بیشتر برای طراحی یک سایت وجود ندارد و آن هم این است که این کار را به یک طراح سایت بسپارید. اما نه… شما فقط وقتی باید به سراغ طراحان سایت بروید که به دنبال امکانات به خصوصی در سایت خود هستید.

برای کسانی که به دنبال یک سایت با امکانات استاندارد هستند، راه بهتری هم برای درست کردن سایت وجود دارد و این راه استفاده از یک سایت ساز است. اما سایت سازها چه هستند و چرا من شما را به استفاده از آنها تشویق می‌کنم؟ در ادامه با هم خواهیم دید.

سایت سازها را بهتر بشناسید!

همانطور که از اسم آن حدس زده‌اید، سایت ساز یک ابزار آنلاین است که به شما اجازه طراحی سایت را به ساده ترین شکل و در کوتاه ترین زمان ممکن می‌دهد. و البته، هزینه های شما را هم به طور چشم گیری کاهش و کیفیت وب سایت شما را افزایش خواهد داد.

سایت سازها با این هدف ساخته شده‌اند تا امکان طراحی سایت را به سادگی برای همه (با هر میزان دانشی) فراهم کنند. و همانطور که با گوشی یا کامپیوتر خود به راحتی کار می‌کنید، کار با آنها را هم می‌توانید ظرف نیم ساعت یاد بگیرید.

اما چرا درست کردن یک سایت با سایت ساز، بهتر از آن است که کار را به یک طراح سایت بسپارید؟ من در ادامه این موضوع را کامل به شما توضیح خواهم داد.

مزایای سایت ساز نسبت به طراحی اختصاصی

استفاده از یک سایت ساز، با چندین مزیت بزرگ همراه خواهد بود، به خصوص برای کسانی که چندان انتظار زیادی از سایت خود ندارند و به دنبال امکانات معمولی یک سایت هستند. من در ادامه به توضیح این موارد خواهم پرداخت:

  1. هزینه طراحی سایت اختصاصی بیش از ۵ میلیون تومان است

لطفاً تعجب نکنید. من کاملاً در جریان هستم که بسیاری از طراحان سایتی که با آنها تماس گرفتید، به شما قیمتی بسیار پایین تر از این داده‌اند. اما آنها کمی واقعیت را تغییر داده‌اند و به نحوی، از بی‌اطلاعی شما سوءاستفاده کرده‌اند.

قیمت‌های مختلفی که شما در بازار طراحی سایت می‌شنوید، اکثرا برای قالب‌های آماده هستند. یعنی طراح مورد نظر یک قالب آماده را بر می‌دارد، کمی در آن تغییرات ایجاد می‌کند و به اسم یک قالب اختصاصی آن را به شما ارائه (قالب) می‌کند. و صادقانه بگویم، این وضع آشفته بازار طراحی سایت جای تاسف دارد.

البته، این موضوع لزوماً در مورد همه طراحان اختصاصی صادق نیست. اما بهتر است که همیشه از طراح خود در مورد نحوه کار بپرسی و سوال کنید که آیا از قالب آماده استفاده می‌کند یا خودش طراحی شما را انجام می‌دهد.

نکته نهایی که باید بدانید این است که یک طراحی قالب اختصاصی که به خوبی انجام شود، حداقل (در بهترین شرایط) ۱۰۰ ساعت زمان خواهد برد. حالا به نظر شما کسی حاضر است با حق الزحمه پایین (مثلا ۵۰۰ هزار تومان) تا این حد زمان برای کار شما بگذارد؟

اما از طرف دیگر، یک سایت ساز بسیار هزینه به صرفه‌تری برای شما خواهد داشت و در نهایت، کار با کیفیت‌تری را دریافت خواهید کرد. در واقع، اگر به دنبال ساختن یک سایت ارزان، ولی با کیفیت هستید، پیشنهاد من بدون لحظه‌ای شک، استفاده از سایت ساز خواهد بود.

  1. سایت ساز دست شما را برای کنترل و مدیریت سایت باز می‌گذارد

همانطور که گفتم، سایت سازها به این منظور طراحی شده‌اند که اجازه دهند به راحتی سایت مورد نظر خود را مدیریت کنید. البته این بدان معنی نیست که در طراحی اختصاصی چنین امکانی برای شما وجود ندارد. چون همیشه یک سیستم مدیریت برای سایت وجود دارد.

اما سایت‌سازها از هر سیستم دیگری برای مدیریت سایت راحت‌تر هستند و به علاوه، امکانات بیشتری برای مدیریت سایت در اختیار شما می‌گذارند. برای مثال، به شما اجازه می‌دهند که متن‌ها، تصاویر و حتی گرافیک صفحات اصلی خود را ویرایش دهید. این در حالی است که سیستم‌های مدیریت سایت دیگر، معمولاً فقط اجازه نوشتن مطالب جدید را در سایت به شما می‌دهند.

  1. در یک سایت ساز خوب، همه امکانات لازم یک جا به شما ارائه می‌شود

در طراحی اختصاصی وب سایت، پیش نیازها باید به صورت جداگانه تهیه شوند. برای مثال آدرس سایت شما (برای مثال www.you.com) باید خریداری شود و سپس به سایت متصل شود. اما در یک سایت ساز خوب، همه آنچه نیاز دارید را به صورت یک جا خواهید داشت.

این یعنی آدرس سایت خود را از طریق صفحه مدیریت سایت خود تهیه می‌کنید، اطلاعات سایت شما بر روی فضای ارائه شده توسط سایت ساز ذخیره خواهد بود، حتی پیام‌ها مشتری ها هم از طریق همان صفحه مدیریت توسط شما دریافت می‌شود. در واقع، یک سایت ساز همه نیازهای شما را به ساده ترین شکل ممکن فراهم می‌کند.

  1. در یک سایت ساز خوب، همواره از شما پشتیبانی می‌شود

یک ویژگی دیگر سایت سازها این است که همیشه از شما پشتیبانی می‌کنند. این یعنی هر زمان خواستید، می‌توانید با پشتیبانان آنها تماس بگیرید و مشکلات خود را با آنها در میان بگذارید.

اما در طراحی سایت اختصاصی (اگر طراح شما آدم با اخلاقی باشد)، در نهایت قرار است ۱ ماه یا ۲ ماه جواب شما را بدهد. چرا؟ چون برایش سودی ندارد که بخواهد مدام به مشکلات و دغدغه‌های شما گوش دهد.

و از آنجایی که مطمئناً شما همواره به پشتیبان برای سایت خود نیاز دارید، مجبورید با پرداخت پول بیشتر، این طراح یا یک نفر دیگر را راضی کنید که مسائل شما را حل کند و در نتیجه، هزینه نهایی از آن چیزی که در ابتدا می‌شنوید بسیار بیشتر خواهد بود.

اما در سایت‌ساز، شما یک هزینه بسیار کمتر را به صورت اشتراکی پرداخت می‌کند (یعنی مثلا به صورت سالیانه) و در عوض همیشه پشتیبانی خواهید داشت که به مسائل شما گوش دهد.

شاید الان پیش خود فکر کنید که ترجیح می‌دهید فقط یک بار برای سایت خود هزینه کند. اما مطمئن باشید که این تفکر اشتباه است. من مدت‌هاست در زمینه طراحی سایت فعالیت دارم و به شما اطمینان می‌دهم که همواره به پشتیبانی برای سایت خود نیاز خواهید داشت. پس واقعاً پیشنهاد سایت سازها به شما، یک پیشنهاد معقول و به صرفه است. چرا که شما را از هر شخص سودجویی بی نیاز می‌کند.

شما با ایجاد سایت توسط یک سایت ساز، مطمئن خواهید بود که (با وجود هزینه کمتری که کرده‌اید) همواره کسی هست که در مواقع مشکلات به داد شما برسد. و این موضوع اهمیّتی حیاتی دارد.

  1. کیفیت یک سایت ساز خوب، اصلاً قابل مقایسه با طراحی های ارزان نیست

مهمتر از هر چیز دیگر، طراحی با کیفیت یک سایت است. بگذارید یک بار دیگر تاکید کنم: هنگام ساختن یک سایت، مهم تر از هر چیز دیگر، طراحی با کیفیت آن است.

می‌پرسید که کیفیت چقدر اهمیّت دارد؟ بگذارید ساده بگویم: به دنبال آن هستید که کاربران از کار با سایت شما لذت ببرند ؟ دوست دارید که سایت شما سریع برای کاربران بالا بیاید؟ می‌خواهید وقتی کسی کار شما را جستجو کرد، در صفحه اول گوگل نمایش داده شوید؟ یا زمانی که کاربر با گوشی به سراغتان آمد، یک سایت به هم ریخته و نامفهوم ببیند یا به خوبی بتواند از آن استفاده کند؟ همه این موارد مستلزم کیفیت است.

در واقع، اگر سایت شما خوب نباشد، نه تنها برای کاربران جذاب نیست و در نتیجه، جذب مشتری برایتان سخت تر خواهد شد. بلکه گوگل هم چندان به آن بهایی نخواهد داد و کسب رتبه های بالا در جستجو برایتان کار سختی خواهد بود.

پس خواهشاً اهمیّت کیفیت را هیچوقت دست کم نگیرید.

حالا بگذارید به سراغ سوال بعدی بروم: آیا یک طراحی فوق العاده با کیفیت می‌خواهید؟ پس دو راه بیشتر پیش پای شما وجود دارد: یا آماده باشید که حداقل ۵ – ۸ میلیون تومان هزینه سایت خود کنید و یک طراح بی نظیر استخدام کنید. یا اینکه از یک سایت ساز خوب استفاده کنید.

تمام مسیرهای دیگر راه به بی راهه خواهند برد. چرا؟ چون اکثر قالب های آماده بی کیفیت هستند. اما قالب های یک سایت ساز خوب توسط طراحان حرفه‌ای ساخته شده است و بر عکس، از کیفیت بسیار بالایی هم برخوردار هستند.

سایت ساز پرتال: بهترین راه برای ساختن یک وب سایت

همانطور که دیدید، وقتی که به یک وب سایت با امکانات استاندارد نیاز داشته باشید، سایت سازها بهترین گزینه شما هستند. اما سوال بعدی این است که کدام سایت ساز را بهتر است انتخاب کنید. من در این مورد شما را تشویق به جستجو و مطالعه در مورد تمام سایت سازهای ایرانی می کنم. اما در بین آنها، بیش از همه سایت ساز پرتال را به شما پیشنهاد می‌دهم.

درست است که در حال حاضر، بسیاری سایت سازهای جهانی هستند که از کیفیت بالایی برخوردارند. اما واقعا در بازار ایران، هنوز هیچ سایت سازی ارائه نشده است که بتواند کیفیتی واقعاً مطلوب را ارائه دهد. البته به غیر از یک مورد: سایت ساز پرتال. این سایت ساز (و البته فروشگاه ساز) از پایه برای کاربران ایرانی نوشته شده و نتیجه ۴ سال تلاش یک تیم واقعاً خبره برنامه نویسی است. دقیقاً به همین دلیل است که کیفیت وب سایت ها و فروشگاه هایی که با آن ساخته می‌شوند، بسیار بسیار بهتر از هر وب سایتی است که در بازار ایران می‌بینید.

به علاوه، این سایت ساز یک پشتیبانی بی نظیر نیز به کاربران خود ارائه می‌کند. در واقع، شما می‌توانید در هر ساعتی از روز (از ۹ صبح تا ۱۰ شب) با تیم پشتیبانی این سایت ساز تماس بگیرید و مشکلات خود را با آنها مطرح کنید.

در نهایت از شما دعوت می‌کنم همین حالا به صفحه امکانات سایت ساز پرتال مراجعه کنید تا بتوانید درباره امکانات وب سایت های طراحی شده با آن بیشتر بخوانید و همچنین از صفحه هزینه های ساخت سایت آن دیدن کنید تا با قیمت های فوق العاده ارزان این سایت ساز روبرو شوید.

 

ارسال نظرمحصولات فروشگاه<