نکات قابل توجه عکاسی (قسمت دوم)

عکاسان خوب هم بخاطر رعایت تکنیکهای عکاسی و هم برای رعایت نکات ظریف است که عکاسان خوبی هستند. عکس های با ارزش زیادی به خاطر تکنیک ضعیف ضایع می شوند در اینجا چند نکته یاد آوری می شود که در زمان گرفتن عکس بهتر است مورد توجه قرار گیرند.

  • سوژه را در مرکز قرار ندهید

سعی کنید موضوع اصلی را در مرکز تصویر قرار ندهید عکاسان حرفه ای از قانون یک سوم استفاده می کنند یعنی سوژه یا موضوع اصلی را حدوداً به فاصله یک سوم از گوشه فریم قرار می دهند اگر به این روش عمل کنید در نتیجه کار شما تاثیری می گذارد که حتی فکر آن را هم نمی کنید.

 

 

  • زاویه را تغییر دهید.

این عمل می تواند عکس را خیال انگیز و دراماتیک کند. تقریباً همه آماتور ها از روبرو عکس می گیرند ولی زوایای فراوان دیگری وجود دارند که می توانند نتایج شگفت انگیزی بوجود آورند.

 

  • پیش نما ( منظره جلوی عکس ) را در چشم انداز قرار دهید.

پیش نما جزئیات را به عکس اضافه می کند و می توان از آن به عنوان یک قاب طبیعی برای عکس استفاده کرد.

 

 

  • به نور پردازی و و روشنایی توجه کنید.

نور مستفیم خورشید باعث سایه روشن شدن بیش از اندازه عکس می شود، اما نور ناکافی منجر به یک عکس تار می شود. همیشه به این شعار توجه داشته باشید که نور عکس را می سازد.

 

 

  • از فلاش استفاده کنید.

فلاش می تواند وضعیت روشنایی را بهتر کند. ( حتی در یک روز آفتابی )

 

 

  • روش نگه داشتن دوربین

تکان های دوربین می تواند یک عکس عالی را ضایع کند. دوربین باید نسبت به موضوع ثابت نگه داشته شود رعایت این نکته مخصوصاً در هنگام Zoom کردن بسیار مهم است.

توضیحات در مورد نویسنده :

مسعود رضایی هستم ، 23 ساله ، مدیر گروه نوجوان تک تمپ ، دانشجو ، علاقمند به طراحی وب سایت ، گرافیک و بازی های رایانه ای . هدف ما بالا بردن هنر گرافیک در بین هموطنان مان است .

Visit Masoud's Websiteمحصولات فروشگاه<