مطالب مربوط به موضوع : برنامه نویسی

سورس برنامه ضرب سه عدد به زبان Delphi

سورس برنامه ضرب سه عدد به زبان Delphi

با اولین سری ازمجموعه آموزش های دلفی در خدمت شما دوستان هستم.فعلا برای شروع و ارزیابی استقبال شما دوستان سورس برنامه ضرب سه عدد در هم البته بدون محدودیت در تعداد ارقام و تکرار آنها را برای دانلود قرار دادم.این برنامه میتونه مورد بسیار خوبی برای فراگیری متغییر ها در  دلفی باشه.امیدوارم که دانلود کنید و بتون مفید باشه.در فرصت های آینده سعی میکنم این آموزش ها را طبق الگوی منظم تری وبه شکلی بهتر از مقدمات تا پیشرفته در اختیار شما قرار بدم.پس اگه خوشتون اومد وخواستید دنبال کنید نظر بدید.

بیشتر بخوانید

جامع ترین مقاله در مورد ارسال ایمیل در VB6 با پروتوکول STMP

سلام .  امروز یه  مقاله گذاشتم  براتون  که آموزش ارسال ایمیل با  پروتوکول در زبان برنامه نویسی ویژوالبیسک ۶ هست . به  نظر من این  مقاله  حرف نداره  به کسایی که میخوای  ارسال ایمیل  رو به زبان  ویژوالبیسک  یاد بگیرن  پیشنهاد میدم که این مقاله رو دانلود کنید.

بیشتر بخوانید

جلسه ۹:آشنایی با IIs و فراهم کردن مقدمات برنامه نویسی ASP.NET

سلام و عرض پوزش به خاطر این همه تاخیر.«البته تقصیر من نیست, امتحاناته و هزار تا مشکله دیگه (: »  در جلسات قبلیه آموزش با SQl server و نحوه کد نویسی در آن آشنا شدید و از این جلسه  به بعد آموزش کد نویسی ASP.NET در Microsoft Visual Studio  در اختیار شما قرار می گیره.

نصب و راه اندازی IIs :

IIS وب سرور مایکروسافت  می باشد و برای ایجاد و مدیرت هاستیگ وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید

برچسب‌ها :

آموزش SQl server-جلسه هشتم

8

خدمت همه دوستان عزیز باید بگم که این آخرین قسمت آموزش Sql server هست و بعد ازاین دیگه میتونیم آموزش Visual Studio.net رو شروع کنیم.

دستور raiserror در تریگرها

توسط این دستور یک پیغام خطا تولید میشود که در جدول sys_message در بانک اطلاعاتی master (جدول پیغام های سیستمی ) ذخیره می شود.

روش استفاده :

بیشتر بخوانید
برچسب‌ها :

آموزش SQl server- جلسه هفتم

7

روال های ذخیره شده  stored procedure

به مجموعه دستورات t.sql که شامل تعریف متغییر ها ، عملیات روی آنها و دستورات ورودی و خروجی میشود s.p گفته می شود. هر روال ذخیره شده یک شی است که می تواند سیستمی یا غیر سیستمی باشد.روال های سیستمی قبلا تعریف شده اند و با ایجاد یک بانک اطلاعاتی جدید به آن بانک اضافه می شوند و ما فقط در T.sql ها آنها را فراخوانی می کنیم ولی  روال های  غیر سیستمی توسط خود کاربر تعریف شده و همانند نوع سیستمی می توانند بارها و بارها فرخوانی شوند.

بیشتر بخوانید
برچسب‌ها :

آموزش SQl Server- جلسه پنجم

5

یکی از مهمترین بخش های هر بانک اطلاعاتی و یا بهتر بگم بزرگترین مزیت یک بانک اطلاعاتی نسبت به جدول های ساده امکان برقراری ارتباط بین  جدول ها ی آن است.

مزیت های برقراری ارتباط بین جداول:

۱٫می توان با استفاده از چند جدول گزارش هایی را تولید کرد .

۲٫ اشتباهات در ورود اطلاعات را کاهش داد.

۳٫ تسریع در ورود و بازیابی اطلاعات

۴٫موجب ایجاد یکپارچگی خواهد شد.

بیشتر بخوانید

برچسب‌ها :

آموزش sql server – جلسه چهارم

4

سلام. خدمت دوستان عزیز باید بگم که در این جلسه از آموزشمون قراره پرکاربرد ترین و مهمترین دستورات SQL را آموزش بدهم.پس سعی کنید خوب یاد بگیرید( البته مثل همیشه همراه با مثال و تمرین )

انواع Query یا پرس وجو

بیشتر بخوانید
برچسب‌ها :

آموزش SQL server -جلسه سوم

3

سلام و عرض پوزش برای دیرکردنم.خدمت شما عزیزان باید توضیح بدم که برای یادگرفتن و استفاده زبیان ASP.NET باید sqlServer رو یاد بگیرید که حدودا ۱۰ جلسه خواهد بود که امروز جلسه سوم به شما آموزش می دهم.
در ادامه بحث آموزشمون باید به تعریف و معرفی انواع داده ای در SQL serever بپردازیم . در sql نیز مانند سایر زبان های برنامه نویسی باید نوع داده ای که در بانک (فیلد های جدول)ذخیره می شود را تعیین نمود.این انواع مشخص می کند هر نوع داده با چه فرمتی و با چه حجمی ذخیره شود.

انواع داده ها یsql server :

بیشتر بخوانید
برچسب‌ها :

آموزش SQL server -جلسه دوم

2

پایگاه های داده پیش فرض در sql

اگه یادتون باشه جلسه قبل دیدیم باساختن یک رجیستر جدید در sql server در زیرشاخه data base چند بانک اطلاعاتی پیش فرض ساخته شده بود .گرچه بانک های پیش فرض معمولا زیاد به کارنمی روند اما  دونستن کاربرد و کارهرکدام از این بانک ها هم خالی از لطف نیست.

پایگاه دادهmaster: برای اجرای sql بسیار مهم است . اطلاعات مهمی مثل پیغام های خطا ، اطلاعات ورود به سیستم ، رویه های ذخیره شده و …  در آن ذخیره شده است.

بیشتر بخوانید

برچسب‌ها :

آموزش SQL server

SQL-Server

سلام به همه تک تمپی های عزیز.از امروز من با آموزش sql در خدمت شما عزیزان هستم که البته این آموزش مقدمه ایست برای آموزش asp.net . لازمه هر سایت خوبی یک بانک اطلاعاتی خوب هست و البته مشخصه که در یک سایت خوب نمی شه از یک بانک اطلاعاتی ساده مثل(Microsoft Office Access) استفاده کنید و بهتره از بانک هایی مثل sql استفاده کنید.
برای شروع ابتدا باید بسته نرم افزاری Microsoft SQL Server 2000 رو روی سیستم نصب کنید البته تنها قسمت Enterprise Manager رو نصب کنید کافی است …

بیشتر بخوانید

برچسب‌ها :


<