درون ریزی و برون بری مطالب در وردپرس

http://www.webkeydesign.com/media/images/icon_wordpress.jpgسلام.امروز خواستم تا یکی از مزایای خوب وردپرس و همچنین سیستم بلاگها.کام رو براتون بگم.شاید بیشتر جنبه آموزش داشته باشه و هم توصیه! در وردپرس میشه مطالب و نظرات و.. رو درون ریزی کرد.یعنی اگر شما در سرویسی مثل بلاگها می نویسید برای مهاجرت(یعنی همون انتقال مطالب) باید درون ریزی کنید.اگر در سرویسی مثل بلاگر قبلا می نوشتید می تونید نظرات و نوشته ها رو انتقال بدید و یا اگر در جایی وردپرسی می تونید تمامی دسته ها.نوشتها.نظرات.و برگه و زمینه های دلخواه رو منتقل کنید!

اگر در سرویس هایی بر پایه ی Movable Type می نویسید هم می تونید نظرات و نوشته ها رو منتقل کنید.اما در سرویس هایی مثل بلاگفا یا پرشین بلاگ می تونید مطالب رو ۱۰ تا ۱۰ تا انتقال بدید! که آموزشش اینجا هست.

اما اگر در سرویس هایی مثل وردپرس.کام بلاگها… می نویسید و یا در وردپرس شخصی جدای اینکه می تونید مطالب رو انتقال

http://i37.tinypic.com/i6cy04.png

بدید و درون ریزی کنید.یه قابلیت دیگه هم به اسم برون بری” هست.یعنی از وردپرس خودتون یک نوع بک آپ میگیرید! می تونید هر چند وقت اینکار رو بکنید تا همیشه بک آپ داشته باشید.تا در صورت خرابی هیچ چیز رو از دست ندید.برای برون ریزی مطالب و نظرات و دسته ها و کاربران و… باید برید به قسمت مدیریت و از اونجا هم برون بری” رو انتخاب و دریافت پرونده برون ریزی شده رو میزنید.البته می تونید مثلا فقط نوشته های یک کاربر رو بگیرید.بعد از دانلود فایل وردپرس به شما یک فایل Xml میده که حاوی تمامی اطلاعات و زحمات شماست! با این فایل می تونید به هر جا که خواستید مهاجرت و یا اطلاعات رو در کامپیوتر خودتون داشته باشید.پیشنهاد میشه هر چند وقت یک فایل درون ریزی شده از وردپرس خودتون بگیرید.اگر چنانچه مشکلی برای هاست شما پیش بیاد می تونید پرونده دریافتی رو به راحتی درون ریزی کنید.

پانوشت: امروز حدود ۱۸۰ تا مطلب + همه نظرات و برچسب ها و برگه ها و… رو از تک تمپ برون ریزی کردم و در وردپرس لوکال هاستم ریختم.حجم پرونده چیزی حدود ۱٫۶ مگابایت شد!

توضیحات در مورد نویسنده :

سعید هستم یکی از اولین های تک تمپ ، متخصص طراحی وردپرس و تا حدودی گرافیک کار البته خیلی وقته که فرصت نمی کنم مطلب جدید تو تک تمپ منتشر کنم!

Visit Saeed's Websiteمحصولات فروشگاه<