مقایسه SLR دوربین های Nikon با Canon

دوربین Nikon در مقایسه SLR با Canon – کدام را ترجیح می دهید ؟ قدیمی یا مدرن
حالا موقع این شده که اختلاف گزینه هایی که عکاسهای معمولی می توانند برای انتخاب دوربین داشته باشند را پیدا کنیم.
بر اساس این نوشته میتوانیم مشخصات قدیمی و جدید  SLRدوربین های پرطرفدار Nikon و canon را بررسی کنیم و سپس آنها را با هم مقایسه کنیم.آیا شما قبلا به طور ساده فقط روی عکسهای معمولی تمرکز کردید و یا اینکه فقط میتوانستید خودتان را با عکسهای دستی و قدیمی فریب بدهید ؟
آیا شما کسانی را میشناسید که به طور غریبی به طرح های دوربین های قدیمی علاقه دارند و یا اینکه عکسهای قدیمی را در شرایط خوب نگه می دارند؟
بیایید بررسی کنیم….

Nikon FM2

من میخوام از Nikon FM2  به عنوان یک نوع از مدل های معیار استفاده کنم زیرا دوربین های دیگر تواناییشان در زمینه سرعت شاتر و یا همزمان سازی فلش در برابر مدل های مدرن جدیدی که اخیرا آمده اند بهتر نیست .

Nikon FM2 در فاصله سالهی ۱۹۸۲ و ۲۰۰۱ توسط Nikon (سابقا Nippon kogaku ) تولید شده است.خیلی از نو آوری های آینده این دوربین شکننده بودند مثل سرعت شاتر ها که بین ۱ تا ۴۰۰۰/۱ ثانیه است و یک فلش همراه با سرعت که بیش از ۲۰۰/۱ در ثانیا است.

و هنوز هم برای حرفه ای ها خیلی با ارزش هست به علت ساختار و قابلیت اعتماد و اطمینان که دارد.هرچند نهایت این پایداری به دلیل ساختاری است که از مس تشکیل شده است.از انجایی که این یک دوربین دستی کامل است،میتواند بدون باتری هم کار کند.(باتری ها فقط جهت دید واضح لازم میشود) .

در ضمن میتواند دمای بین ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتیگراد را تحمل کند.بنابراین هرجایی که شما بتوانید بروید از بیابان گرفته تا نواحی قطبی در نهایت این دوربین میتواند اجازه دهد که شما به خوبی عمل کنید.
از گذشته Nikon همیشه به سازگاری و مطابقت اهمیت داده است.بنابراین اغلب کاربرها ترجیح میدهند که هنوز با FM2 کار کنند.یک ابزار عالی که ما نباید آن را قطعی و مسلم فرض کنیم همانطور که ما هر روز مدلهای جدید FM2 را میبینیم.

Canon A-1
A-1 هم مدلی است که در اینجا میخوام بررسی کنم و به زیبایی FM2 است.با اینکه این مدل ۴ سال زودتر از FM2 وارد بازار شد یعنی در سال ۱۹۷۸ . این ذوربین دارای ابزار ، ویژگی ها و قطعاتی است که FM2 آنها را ندارد و این دلیلی است که شما میتوانید A-1 را انتخاب کنید. این اولین دوربینی است که به طور الکترونیکی در وضعیت خودکار قرار میگیرد.این مدل دارای هر دو گزینه روزنه بهتر و سرعت شاتر برتر است که عکاس را قادر میسازد که روی عمق زمینه تمرکز کند و برای حرکات سریع میتوانید گزینه “freeze” را انتخاب کنید.این دوربین میتواند روی سه پایه قرار بگیرد در صورتی که FM2نمیتواند.

حد پائین سرعت A-1 از بالاترین سرعت شاترها ۱۰۰۰/۱ ثانیه ای کندتر است و سرعت فلش در حدود ۶۰/۱ ثانیه دارد.و البته اینها دلیلی هستند که باعث شده ۴ سال قبلتر از FM2 وارد بازار شوند و قدیمی تر باشد.این سرعت شاتر کند از نظر عکاس های حرفه ای مورد تأیید قرار نمیگیرد.وقتی که canon تولید همه یSLR های خودش رو در سیستم ESO شروع کرد لنزهای FD را روی A1 نصب کرد.این باعث میشود که این دوربین در مقابل مدلهای جدید نامناسب باشد.بنابراین اگر شما تصمیم گرفتید که از این دوربین استفاده کنید،  روز های زیادی را برای شکار لحظه ها ممکنه نیازداشته باشید( لذت عکاسی ) .


Nikon FM10
این دوربین ورژن جدیدی از FM2 است.مشابه FM2 با همه لنزهای AF-D،AL-P،AF-I،AI-S و نیز لنزAF-Sکار میکند.این دوربین دارای سرعت شاتر ۲۰۰۰/۱ ثانیه و نیز سرعت فلش ۱۲۵/۱ ثانیه کار میکند بنابراین در این مورد با FM2 مطابقت نمیکند.
یک مدل SLR ، FM10 خیلی از قطعاتی که مدلهای سری Canon EOS دارد را ندارد.این به طور اساسی یک مورد ثبت شده است برای SLR که برای عکاسهای مبتدی یک نتیجه جالب را ایجاد میکند.

 

Canon EOS rebel T2
این آخرین دوربینی است که در این پست میخوام برای شما مرور کنم.که اخرین و جدیدترین مدلی است که توسط canon تولید شده.این دوربین دارای یک سرعت شاتر بالا است که ۴۰۰۰/۱ ثانیه است که قابل مقایسه است با FM2 .همانطور که به عنوان مثال A-1 و rebel T2 میتوانند برنامه ها را نشان دهند بنابر این گزینه انتخابی خوبی برای عکاسان مبتدی است که بتوانندتصاویر را اصلاح و پردازش کنند.دیگر موردی که در این سری وجود دارد وجود فلش فرعی است.

rebel T2 یک دوربین کامل است که میتواند با انواع سطوح DSLR رقابت کند.با وجودی که این قسمتی از سری EOS که جدیدترین خط تولیدی دوربین های Canon است،طبیعی است که با همه ی مدلهای لنز canon همخوانی داشته باشد.

 

خب حالا چی؟!!
واقعا مشخصات خودشان گویای مطلب هستند. عکاسی یک کار ذوقی و سلیقه ایست که به چه برندی علاقه داشته باشی و آن را انتخاب کنی و این بحث ها به ندرت میتواند تغییری در نظر خریدار ایجاد کند.

چیزی که باید به آن فکر کنی و بررسی کنی لنزها هستند. و این دلیلی است که من دوربینهای Nikon را پیشنهاد میکنم چون هیچ مشکلی در لنزهایشان وجود ندارد .

نظر شما چیه؟ آیا شما مدل دیگری میشناسید که من از اون بیخبرم؟
نظرات و دیدگاهتان را برای من بفرستید.

توضیحات در مورد نویسنده :

مسعود رضایی هستم ، 23 ساله ، مدیر گروه نوجوان تک تمپ ، دانشجو ، علاقمند به طراحی وب سایت ، گرافیک و بازی های رایانه ای . هدف ما بالا بردن هنر گرافیک در بین هموطنان مان است .

Visit Masoud's Websiteمحصولات فروشگاه<