دلایلی برای استفاده از ابونتو

شاید خیلی از شماها از ابونتو استفاده کنید و یا حداقل اسم اون رو شنیده باشید.لینوکسی تغییر داده شده برای میزکار خانگی.یه سیستم اوپن سورس و بسیار شیک که کسایی که بهش عادت می کنن بسیار متعصب هستند به اون… همه ازش تعریف میکنن و قبولش دارن… من هم قبولش دارم.میگن مشکل اینترنت داره… کارت صداش بیشتر وقتها ریپ میزنه و… یا اینکه نرم افزار روش نصب نمیشه… نه همه اینها حل شدنی هستند!
هیچ چیز خاصی از این دست مانع نمی تونه باشه.منتها یه مشکل بزرگ و اساسی داره… و اون اینه که ما عادت کردیم به وبندوز! واقعا اذیت میکنه کاربر رو در ابتدا.اما همه این مصیبت ها رو آدم به یه آیکون خوشگل ابونتو نمی تونه بده..:)

محیط اولیه کوبونتو پس از نصب بدون هیچ تغییری

خوشبختانه چیزهایی که مورد نیازهست در ابونتو گنجانده شده مثل اوپن آفیس ویا فایرفاکس و یه سری برنامه کاربردی دیگه.مثلا اگه شما یه پرینتر گرفتید و میخواید ازش استفاده کنید باید سی دی مخصوصش رو نصب کنید و بعد بتونید اجراش کنید.امام حالا در ابونتو باید چه کرد.. ابونتویی که روش نصب نمیشه نرم افزارهای ویندوز… خوب خیلی جالب هستش که نرم افزار کوچیکی مخصوص پرینترهای اچ پی داره که خیلی راحت شناسایی کرد پرینتر رو و جواب داد.
از نصب تا باقی قضایا خیلی راحت و کاربر پسند هست.شما دیگه کارت صدا نصب نمی کنید.. کارت گرافیک هم همینطور… نصبی بسیار راحت داره.اما یه بحث جالب دیگه هست که شما اگر برای مثال بخواهید فایرفاکس رو در ویندوز داشته باشید باید کلی دنبال لینک دانلود و ایستال و نصب و این حرفا باشید.. درسته همین کار خیلی راحت و آسونه به نظر شما. اما شاید تعجب کنید که همین کار در ابونتو فقط با اجرای این کد انجام میشه:
sudo apt-get install firefox
علاوه بر همه ی اینها دیگه شما ارورهای مسخره ویندوز رو نمی بینین و هنگ کردن و اینها در کار نیست و مهمتر ازهمه امنیتش بسیار بالاست و شاید ویروس های واقعا محدودی براش باشه.پس بنابراین دیگه نیازی به نصب آنتی ویروس و آپدیت و این حرفا نیست…
این مطلب رو می تونید بخونید و بیشتر پی به فواید ابونتو ببرید:
http://www.roozbehonline.com/1387/01/12/ubuntu-or-windows/
و یا یه سرچی در این باره بکنید.اما در کنار همه اینها یه ویژگی خوب دیگه هم می تونم یاد کنم و اونم این انجمن ابونتوی فارسی هست که جواب بیشتر سوالاتتون رو سریع میگیرید.
همه اینها + مطلب روزبه شفیعی دلایل خوبی برای مهاجرت هستند.اما بهتره صبر کنید تا مطلب بعدی رو در باب معایب ابونتو هم بشنوید.

توضیحات در مورد نویسنده :

سعید هستم یکی از اولین های تک تمپ ، متخصص طراحی وردپرس و تا حدودی گرافیک کار البته خیلی وقته که فرصت نمی کنم مطلب جدید تو تک تمپ منتشر کنم!

Visit Saeed's Websiteمحصولات فروشگاه<