مطالب مربوط به موضوع : معرفی دوربین

معرفی جدیدترین دوربین های ضد آب ۲۰۱۲

دوربین های دیجیتال وارد آب می شوند تا دنیای جدیدی را برای نظاره به رخ بکشند. بر خلاف اعتقاد عامه که می گویند دوربین های ضد آب فقط برای ورزش های زیر آبی مانند شنا است میتوان گفت که این دوربین ها در دنیای جدیدی را برای نظاره بر روی ما می گشایند. در ادامه چند دوربین را معرفی می کنیم.

بیشتر بخوانید

معرفی ۵ دوربین برتر سال ۲۰۱۱

اگر به دنبال عکاسی در دنیای DSLR باشید در ادامه به معرفی پنج دوربین در این باره پرداخته شده است. هر کدام از دوربین های زیر در محدوده ای قوت بیشتری از دیگری دارند. در این پست به طور کلی به توانایی دوربین ها پرداخته شده است.

بیشتر بخوانید

معرفی دوربین های عکاسی

در این مقاله قصد داریم مشخصات دوربین های سنتی و مدرن را بررسی کرده و آنها را با هم مقایسه کینم که برای این امر از دوتا از محبوب و مشهورترین کمپانی های دنیا یعنی Canon و Nikon استفاده خواهیم کرد. بدین ترتیب شما می توانید دریابید که بهترین دوربین SLR برای شما چه نوع و مدل دوربینی است. مثلا به پاسخ این پرسش خواهید رسید که برای ثبت عکسهای سریع و لحظه ای، دوربین های اتوماتیک مدرن بیشتر به شما کمک خواهند کرد یا دوربین های سنتی دستی.

بیشتر بخوانید

برترین دوربین های DSLR سال ۲۰۱۱

دوربین دیجیتال

اگر دنبال این هستید که وارد دنیای DSLR شوید ،خوبه سری به ۵ تا از بهترینهای سال ۲۰۱۱ بیاندازید.بسیاری از آنها DSLR های نیمه حرفه ای هستند.یادتون باشه در اینجا فقط بدنه دوربینها را بررسی میکنیم نه لنز هارا . ما این مقایسه ها را به وسیله تعدادی از کاربران حرفه ای انجام دادیم و بنابراین در اینجا ۵ تا از این دوربینها را بررسی میکنیم.

بیشتر بخوانید

مقایسه SLR دوربین های Nikon با Canon

دوربین Nikon در مقایسه SLR با Canon – کدام را ترجیح می دهید ؟ قدیمی یا مدرن
حالا موقع این شده که اختلاف گزینه هایی که عکاسهای معمولی می توانند برای انتخاب دوربین داشته باشند را پیدا کنیم.
بر اساس این نوشته میتوانیم مشخصات قدیمی و جدید  SLRدوربین های پرطرفدار Nikon و canon را بررسی کنیم و سپس آنها را با هم مقایسه کنیم.آیا شما قبلا به طور ساده فقط روی عکسهای معمولی تمرکز کردید و یا اینکه فقط میتوانستید خودتان را با عکسهای دستی و قدیمی فریب بدهید ؟
آیا شما کسانی را میشناسید که به طور غریبی به طرح های دوربین های قدیمی علاقه دارند و یا اینکه عکسهای قدیمی را در شرایط خوب نگه می دارند؟
بیایید بررسی کنیم….

Nikon FM2

من میخوام از Nikon FM2  به عنوان یک نوع از مدل های معیار استفاده کنم زیرا دوربین های دیگر تواناییشان در زمینه سرعت شاتر و یا همزمان سازی فلش در برابر مدل های مدرن جدیدی که اخیرا آمده اند بهتر نیست .

Nikon FM2 در فاصله سالهی ۱۹۸۲ و ۲۰۰۱ توسط Nikon (سابقا Nippon kogaku ) تولید شده است.خیلی از نو آوری های آینده این دوربین شکننده بودند مثل سرعت شاتر ها که بین ۱ تا ۴۰۰۰/۱ ثانیه است و یک فلش همراه با سرعت که بیش از ۲۰۰/۱ در ثانیا است.

و هنوز هم برای حرفه ای ها خیلی با ارزش هست به علت ساختار و قابلیت اعتماد و اطمینان که دارد.هرچند نهایت این پایداری به دلیل ساختاری است که از مس تشکیل شده است.از انجایی که این یک دوربین دستی کامل است،میتواند بدون باتری هم کار کند.(باتری ها فقط جهت دید واضح لازم میشود) .

در ضمن میتواند دمای بین ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتیگراد را تحمل کند.بنابراین هرجایی که شما بتوانید بروید از بیابان گرفته تا نواحی قطبی در نهایت این دوربین میتواند اجازه دهد که شما به خوبی عمل کنید.
از گذشته Nikon همیشه به سازگاری و مطابقت اهمیت داده است.بنابراین اغلب کاربرها ترجیح میدهند که هنوز با FM2 کار کنند.یک ابزار عالی که ما نباید آن را قطعی و مسلم فرض کنیم همانطور که ما هر روز مدلهای جدید FM2 را میبینیم.

بیشتر بخوانید

معرفی برترین دوربین های دیجیتال ۲۰۱۱

۵ تا از برترین دوربین های دیجیتال ۲۰۱۱
انتخاب یک دوربین دیجیتال که مورد نظر باشد سخت تر میشود چرا که از طرفی قیمتها کاهش می یابد اما امکانات افزایش دارد. این ۵ دوربین دیجیتال با اینکه از برندهای جدیدی نیستند اما هنوز در سال ۲۰۱۱ هم مورد پسند مردم بودند.اگر شما در حال استفاده از یکی از آنها هستید خوشحال میشویم که به ما بگید واقعا در مورد انها چه فکری میکنید.

 

Canon PowerShot S95
این یک دوربین عالی است برای عکاس هایی که قصد دارند یک عکس عالی و با کیفیت را عکس بگیرند بدون اینکه سنگینی یک DSLR را تحمل کنند.این حتی میتواند یک دوربین عالی باشد برای مبتدی ها چونکه دارای یک مجموعه کنترل دستی است.این مدل حتی میتواند RAW را عکسبرداری کند.یک لنز سریع با زاویه عرضی f/2.0 28mm که بسیار موثر است و در شرایط نور پائین بسیار عالی عمل میکند. اگرچه قیمتش روبه افت است.

بیشتر بخوانید<